ERASME DESIRÉ

Lot 44
Estimation :
200 - 250 EUR
ERASME DESIRÉ
Epitome adagiorum D. Erasmi Roterodami, In Locos Digesta Commvnes, singulari fide recognita, & multis aucta locis, in quibus antea manca videbatur. Huic adiecta proximè, Pars altera auctorum fanè multorum qui prouerbia post Erasmum ediderunt. Paris, Aegidium Beys, 1583. 2 tomes reliés en un vol. In-8; veau Xviie, dos à nerfs orné 4 ff., 579 pp. et 34 ff. [à4; a-z8; A-R8; S4]. Manque le f.a1 4 ff., 478 pp., et 25 ff. [à4; a-z8; A-H8; K-L4]. Manque aux coiffes. Restauration grossière à un coin.. Un mors faible. Petit trou de ver en marge extérieure. Bibliotheca Belgica E 179. Renouard, Imprimeurs & libraires parisiens au XVI ème siècle, III, n° 427. (214)
Mes ordres d'achat