GÉNÉBRARD (Gilbert)

Lot 49
Estimation :
300 - 350 EUR
GÉNÉBRARD (Gilbert)
Chronographiae libri quatuor: priores duo sunt de rebus veteris populi, et praecipuis quatuor millium annorum gestis. Hac postrema editione accuratius emendati, et ad annum 1599 perducti. Lyon, Jean Pillehotte 1599. In-folio; mouton retourné, dos à nerfs. 12 ff. et 852 pp. [a6; e6; A-N6; O8; P-Z6; Aa-Zz6; Aaa-Zzz6; &&&6; &&&&4]. *Relié à la suite: Chronologia hebraeorum major quae Seder Olam Rabba inscribitur, et minor, quae Seder Olam Zuta?, de mundi ordine et temporibus ab orbe condito usque ad annum Domini 1112 cum aliis opusculis ad res Sinagogae pertinentibus. Interprete Gilb. Genebrado. Lyon, apud Jean Pillehotte, 1599. 59 pp. [a-e6]. *Relié à la suite: Symbolum fidei judaeorum, precationes eorumdem pro defunctis e libro Mahzor... interprete G. Genebrardo. Lyon, apud Jean Pillehotte, 1599. Pagination continue 60 à 83. Et 24 ff. d'index [f à l6]. Manque au dos mais bon exemplaire. (799)
Mes ordres d'achat